BE ia prish ditën Kurtit, e lajmëron si lider të opozitës e jo si kryeministër

  • E.K /
  • 18 August 2022 - 11:27
BE ia prish ditën Kurtit, e lajmëron si lider të opozitës e jo si kryeministër

Faqja zyrtare e BE-së që përcjell në kohë reale takimet që zhvillohen në Komisionin Evropian EbS ka bërë një skandal duke iu referuar kryeministrit Albin Kurti si “lideri i opozitës kosovare” në njoftimin zyrtar për takimin që do të mbahet sot në kuadër të dialogut me Serbinë.

“Takimi i dialogut Prishtinë-Beograd – Takim dy palësh me Albin Kurtin liderin e opozitës kosovare”, thuhet në njoftimin e faqes zyrtare të BE-së.

Kryediplomati evropian Josep Borell, sot do t’i presë në takim kryeministrin Albin Kurti dhe presidentin Aleksander Vuçiq në kuadër të dialogut.

Borell tha se pret nga dy liderët të jenë fleksibil dhe se ka ardhur koha për përparim dhe normalizim të plotë të marrëdhënieve mes dy vendeve.

(Kosova Sot Online)