Disa komuna do të padisin sot dy ministri

  • E.K /
  • 23 August 2022 - 07:59
Disa komuna do të padisin sot dy ministri

Ngjarjet kryesore të ditës së sotme.

Ngjarjet e datës 23 gusht 2022:

 – Instituti Demokratik i Kosovës organizon konferencën për media në kuadër të së cilës do të publikohet analiza me titull “Dialogu Kosovë-Serbi: Një hap para, tre hapa mbrapa”. (Zyret e KDI-së, ora 10:30)

– Komunat dorëzojnë padi kundër Ministrisë së Arsimit dhe Ministrisë së Shëndetësisë. (Pallati i Drejtësisë, Gjykata Themelore, ora 10:30)

– Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për medie. (Selia qendrore e LDK-së, ora 11:00).

(Kosova Sot Online)