“Xhamadani vija vija”, Rama ia merr këngës në Austri: Me shqipet në malet e Europës

  • E.K /
  • 24 August 2022 - 11:29
“Xhamadani vija vija”, Rama ia merr këngës në Austri: Me shqipet në malet e Europës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në të cilën shfaqet me të rinj nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut në Austri ku do të marrë pjesë në “European Forum Alpbach”.  

“Me shqipet në malet e Europës”, shkruan kryeministri krahas videos së publikuar në facebook që prezanton të rinjtë. Më pas Rama iu kërkon të rinjve që të këndojnë së bashku këngën patriotike, “xhamadani vija vija”.

(Kosova Sot Online)