Vërshimet e shiut/ Lumi “Rekë” në Mitrovicë del nga shtrati

  • E.K /
  • 17 September 2022 - 15:25
Vërshimet e shiut/ Lumi “Rekë” në Mitrovicë del nga shtrati

Kosova është përfshirë nga një mot me shi. Pët dy ditë radhazi reshjet e shiut nuk janë ndalur gjithandej vendit duke shkaktuar vërshime të mëdha. Shiu i rrëmbyeshëm edhe në Mitrovicë ka ngritur nivelin e ujit të lumit “Rekë.

Shiu që nuk është ndaluar nga dita e djeshme, ka bllokuar rrugët e qyteteve në Kosovë.

Një ndër to është edhe Mitrovica, që u vërshua nga shiu për shkak të reshjeve të shumta gjatë natës.

Lumi ‘Rekë” ka dalë nga vendi, kështu që ka penguar qarkullimin në atë pjesë dhe ka rrezikuar shtëpitë.

(Kosova Sot Online)