Gjejlone Haradinaj rrëfen momentin e dhimbshëm: Kështu më komplimentoi Nasimi kur më pa flokë nga kimioterapia

  • E.K /
  • 06 October 2022 - 12:25
Gjejlone Haradinaj rrëfen momentin e dhimbshëm: Kështu më komplimentoi Nasimi kur më pa flokë nga kimioterapia

Gjejlone Haradinaj, besoi dhe ia doli që ta fitojë betejën me sëmundjen e kancerit në gji.

Përveç dhimbjeve të shumta që ia shkaktonte sëmundja, ajo e pati të vështirë për çdo gjë.

Një javë para se ta kuptonte që vuan nga kanceri në gji, motra i vdiq pikërisht nga kjo sëmundje.

Por edhe më të vështirë e bënte situata kur të gjitha lajmet e vështira i ndante me fëmijët, pasi që bashkëshorti i saj Nasim Haradinaj tashmë ndodhej në Hagë pas arrestimit.

Po ashtu 61-vjeçarja, gjatë kësaj interviste tha se për vajzën e saj ka qenë shumë e vështirë ta shoh në fillim pa flokë, për shkak të sëmundjes.

Ndër të tjera, tregoi edhe reagimin e parë të bashkëshortit të saj kur e pa përmes kamerës.

“Kur m’ka pa Nasimi për herë të parë pa flokë, m’tha uh sa bukur mbajë gjithë qashtu”, tha Haradinaj.

(Kosova Sot Online)