A ishte babai i Sokol Halilit brenda shtëpisë ku i biri iu vetëvra!

  • A.P /
  • 02 December 2022 - 17:12
A ishte babai i Sokol Halilit brenda shtëpisë ku i biri iu vetëvra!

Të dyshuarit për vrasjen e shtatzënës 35-vjeçare, Hamide Magashit, policia e Kosovës ka arritur t'ia lokalizojë vendndodhjen, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Por Sokol Halilit s’ka pranuar të dorëzohet dhe ka vrarë veten, në shtëpinë e tij në Shtime.

Trupi i Sokol Halilit më pas u dërgua në emërgjencë, ku u konstatua vdekja e tij.

Media ka raportuar nga oborri i shtëpisë ku u vetëvra Halili. Ekipi i forenzikës ka arritur aty dhe, sipas raportimit, nga shtëpia ka dalë babai i Sokolit, Halil Halili.

(Kosova Sot Online)