Ngjarje tragjike - Shpërthim i fuqishëm në një shkollë, vdes një fëmijë dhe plagosen dy të tjerë

  • E.K /
  • 05 December 2022 - 15:47
Ngjarje tragjike - Shpërthim i fuqishëm në një shkollë, vdes një fëmijë dhe plagosen dy të tjerë

Në Greqi, një fëmijë ka vdekur pas një shpërthimi pranë një shkolle fillore dhe dy fëmijë të tjerë janë palagosur, përcjell "Kosova Sot Online".

Burimet bëjnë të ditur se fëmija që humbi jetën ishte nxënës i klasës së 6-të.

Kurse, dy fëmijët e plagosur lehtë janë të moshës 6 dhe 9-vjeç ku kanë marrur trajtim mjekësor në spital.

Nuk dihen ende shkaqet e këtij shpërthimi.

(Kosova Sot Online)