Trajkoviq: Në qoftë se Vuçiq dëshiron marrëveshje, kemi marrëveshje

  • E.K /
  • 03 February 2023 - 09:16
Trajkoviq: Në qoftë se Vuçiq dëshiron marrëveshje, kemi marrëveshje

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve të Kosovës dhe këshilltare në qeverinë Kurti, Rada Trajkoviq, përmes një postimi në Tëitter, tha se “në qoftë se Vuçiq sinqerisht dëshiron marrëveshje, kemi marrëveshje”, përcjell “Kosova Sot Online”.

“Ai ka shumicën absolute në Kuvend, i cili mund (dhe pa diskutim) ta votojë. Ai nuk ka nevojë për unitet kombëtar dhe nuk e ka kërkuar kurrë sinqerisht në asnjë pikë. Ky diskutim është vetëm një shfaqje për naivët”, ka shkruar Trajkoviq

(Kosova Sot Online)