Berisha publikon skemën: Skandali Rama- McGonigal, nje ekip dhe skenar kundër PD

  • S.A /
  • 02 March 2023 - 11:59
Berisha publikon skemën: Skandali Rama- McGonigal, nje ekip dhe skenar kundër PD

Kryetari i PD, Sali Berisha, ka publikuar sot një skemë me të gjithë kronologjinë e takimeve të kryeministrit Edi Rama me Charles McGonigal dhe personazhet e përfshirë në aferën që në radhë të parë kishte synim të eliminonte opozitën në Shqipëri.

Në mesin e debateve të nisura në Kuvend ku është thirrur në një mocion me debat, Rama, Berisha ka publikuar në Fb për qytetarët, detajet e qarta dhe të thjeshtëzuara të kësja afere. “Skandali Rama- McGonigal, nje ekip dhe skenar kundër Partisë Demokratike” i ka vënë titull, Berisha, kësaj skeme.

Image
Image

 

 

(Kosova Sot Online )