Putini bombardoi vendlindjen e Zelenskyt

  • S.A /
  • 31 July 2023 - 13:08
Putini bombardoi vendlindjen e Zelenskyt

Katër persona kanë vdekur si rrjedhojë e një sulmi raketor në qendrën e qytetit Kryvyi Rih – njëherësh vendlindja e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, transmeton "Kosova Sot Online".

Sipas autoriteteve ukrainase, 43 persona të tjerë kanë pësuar lëndime nga sulmi.

Zgjidhja më e lehtë për të hequr Psoriasis në kushte shtëpie.

Hisen Berisha publikon një tabelë: Sveçla është dezertor i luftës, kqyre n…

Tre persona janë shpëtuar, duke përfshirë një fëmijë.

Gjithsej 230 persona dhe 57 automjete janë mobilizuar në operacionet e kërkim-shpëtimit, duke përfshirë 85 shpëtimtarë dhe 22 automjete të Shërbimit Shtetëror të Emergjencave”, thuhet në një deklaratë.

Videot e shpërndara gjerësisht në rrjetet sociale tregojnë dëmet në shkallë të gjerë të një objekt, apartamenti ishte mbushur me rrënoja dhe flakë dilte nga ndërtesa.

(Kosova Sot Online )