Lokalizohet zjarri në IML

  • E.K /
  • 21 November 2023 - 08:54
Lokalizohet zjarri në IML

Objekti i Institutit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është përfshirë sot nga zjarri, përcjell “Kosova ot Online”.

Aty është djegur njëra zyrë që ndodhet në katin e sipërm të IML-së.

Nuk dihen ende shkaqet që quan enë ndezjen e flakëve.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë menjëherë zjarrfikësit dhe Policia e Kosovës.

“Është djegur një zyre e objektit në katin e dytë, nga zjarri janë djegur disa letra. Nuk dihen ende shkaqet”, ka thënë udhëheqësi i zjarrfikësve, Malë Gashi.

(Kosova Sot Online)