Vrasje në Serbi: Një burrë vrau fqinjin e tij me sëpatë për shkak të lopëve e deleve

  • E.K /
  • 01 December 2023 - 10:26
Vrasje në Serbi: Një burrë vrau fqinjin e tij me sëpatë për shkak të lopëve e deleve

Dushan T. (63) nga Urovica afër Negotinit dje pas një debati dhe zënke ka vrarë Perica Tariçiqin (45), me shumë gjasa e ka goditur me sëpatë në kokë.

Sipas informacioneve jozyrtare, sherri ka ndodhur pasi lopët dhe delet, të cilat Dushan T. i mbante në një pronë në Urovicë, me shumë gjasa kanë hyrë në pronën e Pericës.

Dyshohet se bagëtia kanë filluar të shkelin arën e Pericës dhe të hanë bar. Këtë e ka parë i pafati Perica, i cili i ka përzënë menjëherë kafshët nga prona e tij”, thotë një nga banorët e zonës, i përfshirë në hetimin e krimit.

Sipas tij, atëherë Dushani dhe Perica kanë pasur një debat të ashpër, i cili ka rezultuar në një sherr të ndërsjellë. Në një moment, i dyshuari mashkull ka arritur në një sëpatë dhe ka rrahur të njohurin e tij.

Trupi i Tariçiqit është gjetur nga banorët vendas, të cilët më pas kanë njoftuar policinë. Pasi u konstatua se Perica ishte vrarë, policia nisi hetimet dhe shpejt arrestoi Dushan T. me dyshimin se kishte vrarë të njohurin e tij.

Dushan T. është mbajtur deri në 48 orë dhe hetimet për këtë rast janë duke vazhduar. /Vijesti