Ambasadorët Hovenier dhe Szunyog sot marrin në konferenca vjetore të prokurorit të shtetit

  • S.A /
  • 02 March 2024 - 07:59
Ambasadorët  Hovenier dhe Szunyog sot marrin në konferenca vjetore të prokurorit të shtetit

Sot, me fillim nga ora 10:00, do të mbahet konferenca vjetore e prokurorit të shtetit.

Përveç kryeprokurorëve dhe prokurorëve nga të gjitha prokuroritë, në këtë konferencë do të marrin pjesë edhe Ambasadori i ShBA’së në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe Shefi i Zyrës së BE’së në Kosovë, Tomas Szunyog,transmeton "Kosova Sot Online ".

Në konferencë do të jenë pjesëmarrës edhe Kryetari i Gjykatës Supreme, Fejzullah Rexhepi, Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor, Albert Zogaj, si dhe Kryesuesi i Këshillit Prokurorial, Ardian Hajdaraj.

Kjo është agjenda:

Image

(Kosova Sot Online )