Kurti takohet në Sofje me homologun bullgar: Diskutuam për fushat ku mund të rrisim bashkëpunimin dhe të forcojmë marrëdhëniet

  • S.A /
  • 22 April 2024 - 12:25
Kurti takohet në Sofje me homologun bullgar: Diskutuam për fushat ku mund të rrisim bashkëpunimin dhe të forcojmë marrëdhëniet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se gjatë vizitës në Sofje është takuar me homologun e tij bullgar, Dimitar Glavchev.

Kurti ka falënderuar kryeministrin e Bullgarisë për pritjen e ngrohtë dhe tha se kanë diskutuar për fushat ku mund të rrisin bashkëpunimin dhe të forcojnë marrëdhëniet bilaterale, transmeton "Kosova Sot Online ".

“Gjatë vizitës sime të parë në Sofje në kuadër të Forumit Ekonomik të Vienës, pata takimin e parë me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchev. E falënderova për pritjen e ngrohtë dhe diskutuam për fushat ku mund të rrisim bashkëpunimin dhe të forcojmë marrëdhëniet tona shumë të mira bilaterale”, ka shkruar Kurti në “X”.

(Kosova Sot Online )