Gjenden tre mjete shpërthyese të tipit A-6 dhe rreth 100 fishekë në Dejnë të Rahovecit

  • S.A /
  • 19 June 2024 - 12:22
Gjenden tre mjete shpërthyese të tipit A-6 dhe rreth 100 fishekë në Dejnë të Rahovecit

Tre mjete të dyshuara shpërthimi janë gjetur dje nga një burrë në Rahovec, transmeton "Kosova Sot Online ".

I njëjti hasi në to, ndërsa ishte duke punuar me ekskavator në fshatin Dejnë.

.

Lidhur me rastin sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, është informuar njësia për deminim.

”Dejnë, Rahovec 18.06.2024-15;40. Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se përderisa ishte duke punuar me ekskavator, ka hasur në tri mjete të dyshuara shpërthyes të tipt A-6 dhe rreth 100 fishekë. Është informuar njësia për deminim”.

(Kosova Sot Online )