Ylli i Kosovës afër marrëveshjes me klubin skocez

  • S.A /
  • 10 shtator 2020 - 13:58
Ylli i Kosovës afër marrëveshjes me klubin skocez

Florent Hoti – i cili është në pritje të ftesës nga Kombëtarja U21 e Kosovës – është buzë kalimit në Dundee United, klubin nga liga elitare e Skocisë – Premiership. Mesfushori 19-vjeçar pritet të nënshkruajë kontratë dyvjeçare me klubin nga Tannadice.

“Nuk kisha minuta te Hajduku, nuk hezitova për Prishtinën”

Hoti u lind në Angli nga prindër kosovarë dhe tashmë është kontaktuar nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Ai pritet të ftohet nga ekipi kombëtar U21 i Kosovës muajin e ardhshëm, sapo t’i kompleton dokumentacionet e nevojshme. Hoti ka qenë në prova të Unitedi në javët e fundit dhe sipas mediave skoceze, ai ka mahnitur me aftësitë e tij. Kosovari është lojtar i lirë pasi e refuzoi ofertën e re nga Rochdale për vazhdimin e kontratës këtë verë dhe u largua.

(Kosova Sot Online )