Ikona e Prishtinës Edmond Azemi sot feston ditëlindjen, ja sa vjet mbushë

  • G.G /
  • 19 shtator 2020 - 16:30
Ikona e Prishtinës Edmond Azemi sot feston ditëlindjen, ja sa vjet mbushë

Kur përmendet emri i Edmond Azemit në basketbollin e Kosovës, gjithë opinioni i e di, se po bëhet fjalë për një legjendë të Prishtinës, por edhe të mbarë basketbollit kosovar dhe shqiptar.

Edmond Azemi është i lindur më 19 shtator 1980, dhe përkundër 40 viteve mbi supe, ai ende vazhdon të jetë një ndër basketbollist më profesionist.

E sot Edo mbushë 40 vjet.

Basketbollisiti ka pranuar urime të shumta nga të gjithë.

(Kosova Sot Online)