Vedat Muriqi infektohet me koronavirus, sipas TMW

  • S.A /
  • 21 shtator 2020 - 10:20
Vedat Muriqi infektohet me koronavirus, sipas TMW

Sulmuesi i Kosovës dhe Lazios, Vedat Muriqi, është prekur nga virusi Covid-19, sipas mediumit italian, Tuttomercatoweb.

Muriqi – i cili iu bashkua Lazios nga Fenerbahce javën e kaluar për një shumë që besohet të jetë rreth 20 milionë euro – ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.Lajmi nuk është konfirmuar ende nga klubi i tij i ri Lazio.

Muriqi nuk e ka nisur siç do të dëshironte aventurën te klubi nga Serie A, pasi nënshkroi kontratë me kohë zgjatje katërvjeçare dhe pagë vjetore rreth mbi 2 milionë euro.

26-vjeçari nga Prizreni nuk është parë në stërvitje me bashkëlojtarët e rinj që prej se u zyrtarizua si lojtar i ri i kubit nga kryeqyteti italian më 15 shtator.

(Kosova Sot Online )