Suarez nuk është më lojtar i Barcelonës

  • A.P /
  • 21 shtator 2020 - 19:25
Suarez nuk është më lojtar i Barcelonës

Luis Suárez më nuk është lojtar i Barcelonës.

Sulmuesi uruguaian ka arritur marrëveshje me Barçën, që ende nuk është zyrtare, për të ndërprerë kontratën, që i skadonte në qershor të citit 2021.

Kështu, sipas RAC1, Suárez tani do të largohet falas nga Camp Nou.

Barça nuk do të pranojë asnjë cent nga largimi i tij, por do të ruajë miliona euro nga paga e lartë e tij dhe obligimet tjera që i paguante për të.

Raportohet se Suarez do të mbetet në La Liga, ai është dëshira e madhe e Diego Simeones dhe do të zëvendësojë Alvro Moratën, që po shkopin në Juventus.

Gjithçka pritet të zgjidhet këtë javë.

(Kosova Sot Online)