Arsenali do të tenton që më të ri të fitojë në Leicester sonte

  • A.P /
  • 23 shtator 2020 - 19:53
Arsenali do të tenton që më të ri të fitojë në Leicester sonte

Arsenali ka udhëtuar sonte në King Power Stadium ku do të përballet me Leicester City për të siguruar një vend në rrethin e katër të Carabao Cup

Mikel Arteta ka pasur shortin më të vështirë në këtë fazë në këtë kupë që është trefeu i tretë më i rëndësishëm në Angli.

Arteta për këtë takim ka zgjedhur një ekip të kombinuar më lojtarë më përvojë dhe të ri derisa do të tentoi që ta eliminoi Leicesterin nga kjo garë.

Ajo që bie në sy të skuadra e Artetës është se ai i ka dhënë pushim sot kapitenit të skuadrës Pierre Emerick-Aubameyang, kurse portier i ri që Arsenali e zyrtarizoi mbrëmë Runnarson është në bankë.

Edhe Brendan Rodgers kërkon një biletë për rrethin tjetër të kësaj kupe dhe për këtë po ashtu ka zgjedhur që të startojë me një ekip të fortë. 

(Kosova Sot Online)