Liverpool ka nevojë për Koulibaly, por jo ta transferojë për kaq shumë para

  • A.P /
  • 25 shtator 2020 - 21:17
Liverpool ka nevojë për Koulibaly, por jo ta transferojë për kaq shumë para

Liverpool ka nevojë për ta transferuar një tjetër mbrojtës qendre, thotë Steve Nicol, por Reds janë këshilluar që nuk duhet të paguajnë “aq shumë para” që ta sjellin yllin e Napolit, Kalidou Koulibaly në Anfield

“Nëse çmimi është i arsyeshëm është zgjidhje e mençur, por qartë, ata kërkojnë shumë para”.

Lexo Edhe:

Lazio përforcohet në mbrojtje

“Shefi i Napolit është i njohur si i vështirë për të bërë marrëveshjes me të. Nëse duhet të jepen aq shumë para, Liverpool nuk duhet t’i paguajë aq që kjo gjë të ndodh”.

“Ky futbollist është absolutisht një aset dhe ka bërë karrierë në mbrojtje. Çdo skuadër në planet do ta dëshironte atë në skuadër, por e tëra varet nga paratë”.

“Mendoj se Napoli po kërkon shumë para, kështu që nuk besoj që do të ndodh – do të ishte mirë megjithatë që ai të jetë në skuadrën tonë”.


(Kosova Sot Online)