Napoli po e shkatërron Atalantën, Politano me gol fantastik

  • E.K /
  • 17 tetor 2020 - 16:30
Napoli po e shkatërron Atalantën, Politano me gol fantastik

Napoli është duke e mposhtur 4-0 Atalantën.

Për shtatë minuta, skuadra e Gennaro Gattusos ka shënuar tre gola të shpejtë, derisa të katërtin e gjeti në minutën e 43′ dhe tashmë fitoren e ka në duar.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 23’, Hirving Lozano shënoi për 1-0.

Katër minuta më vonë, Hirving Lozano edhe njëherë e gjeti golin, duke shënuar për 2-0.

Deri në minutën e 30’, Matteo Politano, ishi i Interit, shënoi një gol të bukur për rezultatin momental 3-0.

Për 4-0 shënoi Victor Osimhen në minutën e 43′.

(Kosova Sot Online)