Man City kundër West Ham me objektiv kreun n’Premierligë

  • E.K /
  • 24 tetor 2020 - 13:21
Man City kundër West Ham me objektiv kreun n’Premierligë

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes West Ham dhe Man City.

City i Pep Guardiolës e ka nisur keq sezonin.

Pas katër ndeshjeve, City renditet në pozitën e 11 me shtatë pikë, pasi ka marrë vetëm dy fitore, ka barazuar njëherë dhe ka pësuar edhe një humbje.

Por, sot të besuarit e Pep Guardiolës do të tentojnë të marrin një tjetër fitore, pas asaj ditë më parë me Arsenalin, për të nisur ngjitjen në tabelë, ku objektivi është kreu, titulli.

(Kosova Sot Online)