Josh Donaldson: Khabib është një nga luftëtarët më të mërzitshëm në botë

  • S.A /
  • 29 tetor 2020 - 15:51
Josh Donaldson: Khabib është një nga luftëtarët më të mërzitshëm në botë

Ylli i ligës së bejsbollit, Josh Donaldson beson se Khabib Nurmagomedov është “një nga luftëtarët më të mërzitshëm në botë”. Tifozi i madh i UFC-së, 34-vjeçari Donaldson, nisi një sulm të ashpër ndaj Nurmagomedov ndërsa ai goditi stilin e tij të luftimit në oktogon.

Lojtari i Minnesota Twins, i cili është mik me luftëtarin e peshave të lehta të UFC-së, Stephen ‘Wonderboy’ Thompson, vlerëson dominimin e Nurmagomedov, megjithatë beson se ai është i mërzitshëm për sytë e publikut. “Nëse Jon Jones do të dëshironte të ishte një luftëtar i mërzitshëm, ai do të shkonte të luftonte me djemtë dhe t’i mposht me mundje ata nëse do dëshironte”, ka thënë fillimisht Donaldson për Ariel Helëani.

“Unë mendoj se Khabib është një nga luftëtarët më të mërzitshëm në botë. Jam regjistruar duke thënë se tani ai është një nga luftëtarët më të mërzitshëm”.

(Kosova Sot Online )