Cristiano Ronaldo rrugës për t’i dhënë fund vet-izolimit

  • S.A /
  • 30 tetor 2020 - 11:40
Cristiano Ronaldo rrugës për t’i dhënë fund vet-izolimit

Sulmuesi i Juventusit, megjithatë, nuk lejohet të luajë ende derisa të ketë një provë negative.

35-vjeçari mund të kthehet në stërvitje të martën, sipas raportit, edhe nëse protokolli i UEFA nuk mund ta lejojë atë të stërvitet me pjesën tjetër të grupit në prag të një loje të Champions League nëse ai përsëri rezulton pozitiv.

Juventus pritet të përballet me Spezia të dielën dhe Ferencvaros në Ligën e Kampionëve të Mërkurën.

Ronaldo duhet të dali negativ 48 orë para një ndeshje në Serie A dhe 24 orë para një ndeshje të Ligës së Kampionëve për të qenë i gatshëm për lojë.

Ronaldo humbi tre ndeshjet e fundit të Juventusit duke përfshirë një humbje 2-0 në shtëpi kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve të mërkurën. 

(Kosova sot Online )