Messi në Atletico? “Ai është i rritur, s’do t’i kërkojë asnjëherë asgjë”

  • G.G /
  • 07 nëntor 2020 - 12:47
Messi në Atletico? “Ai është i rritur, s’do t’i kërkojë asnjëherë asgjë”

Luis Suarez ka dhënë një intervistë të gjatë për AS, pas disa muajsh në Madrid pas transferimit nga Barcelona te Atletico.

Natyrisht, nuk kishte se si të mungonin edhe pyetjet për Lionel Messin, shokun e tij më të mirë, që e deshi largimin nga “Camp Nou” verën që lamë pas, por Barça nuk e lejoi.

Sido që të jetë, ai ka mundësi që të largohet në vitin 2021 kur t’i skadojë kontrata me Barcelonën.

Suarez është pyetur nëse është mundësia dhe do të bëjë ndonjë gjë për ta bindur që t’i bashkohet atij te Atletico.

“Leo është i rritur për t’i marrë vendimet që ai duhet t’i marrë. Nuk do t’i kërkojë asnjëherë asgjë, përkundrazi, gjithmonë do ta mbështesë atje ku është i lumtur dhe vendimet që mund të marrë. Nëse ndonjëherë paraqitet mundësia, ok do t’i flas gjëra të mira për klubin. Por, s’bëhet fjalë për t’i kërkua diçka Messit, Leo vet do të vendosë se çka është më e mira për të dhe ku do të ishte më i lumtur”, u shpreh Suarez

(Kosova Sot Online)