Everton vs Manchester United, klubet duan t’i japin fund rezultateve negative

  • G.G /
  • 07 nëntor 2020 - 12:48
Everton vs Manchester United, klubet duan t’i japin fund rezultateve negative

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Evertonit dhe Manchester Unitedit.

Në ndeshjen që do të zhvillohet në “Goodison Park” nga ora 13:30, si Evertoni, ashtu edhe Manchester Unitedi do të tentojnë ti japin fund ecurisë negative në Premierligë.

Evertoni e nisi mirë sezonin, por vjen në këtë ndeshje pas një barazimi dhe dy humbjeve me radhë, kurse Unitedi pas një barazimi dhe një humbje.

Everton:

Manchester United:

Pas shtatë xhirove në Premierligë, Evertoni renditet në pozitën e pestë me 13 pikë, kurse Man United në atë të 15 me shtatë pikë. 

(Kosova Sot Online)