Pamje ekskluzive kur Zhegrova e zemëron edhe Muriqin, s’ia pasoi topin se s’ia pasoi

  • S.A /
  • 19 nëntor 2020 - 09:44
Pamje ekskluzive  kur  Zhegrova e zemëron edhe Muriqin, s’ia pasoi topin se s’ia pasoi

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës nuk kanë mundur ta fshehin pakënaqësinë dhe tërbimin me bashkëlojtarin e tyre shumë të kritikuar, Edon Zhegrovën, në ndeshjet e fundit dëshpëruese të verdhekaltërve dhe më i fundit që është ndier i tërbuar është sulmuesi Vedat Muriqi.

Kosova hoqi të zitë e ullirit për ta mposhtur Moldavinë 1:0 në ndeshjen e fundit në në grup në Ligën e Kombeve, duke e siguruar qëndrimin në Ligën C – nivelin e tretë të futbollit në këtë garë – me pikë të zorit.

Paraqitja dëshpëruese dhe tejet e dobët ndaj Moldavisë në Fadil Vokrri të mërkurën ishte pasqyrim i një viti tmerrësisht të dobët të kombëtares dardane, pavarësisht fitores e cila ia ndërpreu ecurinë prej 10 ndeshjeve pa fitore.

Ylli i Baselit, i cili shpesh është krahasuar me të madhin Lionel Messin, Zhegrova i ka zemëruar bashkëlojtarët e vet në secilën prej tri ndeshjeve të fundit të Kosovës këtë vit.

Pasi i la të mllefosur Florent Hadergjonajn dhe Bernard Berishën në humbjet kundër Shqipërisë në miqësore dhe kundër Sllovenisë në Ligën e Kombeve, ai të njëjtin mllef ia shkaktoi edhe sulmuesit kryesor të ekipit, Vedat Muriqit.

Muriqi po ia kërkonte topin Zhegrovës në një hapësirë ku ishte plotësisht i vetëm, por 21-vjeçari refuzoi t’ia pasonte pavarësisht se ishte në vështirësi të mëdha nga kundërshtari.

Ylli i Lazios Muriqi nuk mundi të durojë pa e shprehur mllefin duke reaguar me duar dhe mrrola.

Në të kaluarën Zhegrovës s’i kanë bërë përshtypje kritikat për mbajtjen e panevojshme të topit.

https://tiger.cdnja.co/v/pa/pA5AN.mp4?secure=0aEjhC9Qhx8YRwLalfzPEQ&expires=1605781800

(Kosova Sot Online )