Werderi nxjerr barazim kundër Bayernit në Munchen

• 21 November 2020 - 17:36

Werder Bremen ka arritur që të nxjerr një barazim në Munchen kundër Bayernit, derisa në këtë ndeshje luajtir Milot Rashica për 90 minuta. Eggestein shënoi për Bremeni kurse barazoi Coman për Bayernin

Bayern Munchen ka barazuar pas 4 fitoreve rresht kundër Ëerder Bremen në Budesligë, duke barazuar me rezultat 1-1.

Bayern Munchen e ka dominuar këtë takim nga fillimi me posedim por Bremen ishin tepër të rrezikshëm me kundërsulme.

Golin e parë në këtë ndeshje e shënoi Werder Bremen ku shënoi me anë të Eggestein në minutën e fundit të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë Bayern prapë sulmoi më shumë duke e kërkuar golin e barazimit, i cili erdhi në minutën e 62-të ku shënoi Coman, një gol të bukur me kokë.

Bayern vazhdonte të insistonte për golin e epërsisë por nuk e arriti atë, madje në një moment ata mund të pësonin ku neur mbron dy goditje një pas një.

Rashica luajti për këtë ndeshje për 90 minuta.

Bayern mbetet në vendin e parë në Bundesligë edhe pas xhiros së 8-të derisa Werderi i Rashicës në vendin e tetë me 11 pikë.