Barcelona ka gati një kontratë të përjetshme për Messi

  • A.P /
  • 25 nëntor 2020 - 17:59
Barcelona ka gati një kontratë të përjetshme për Messi

Kandidati për president i Barcës, Victor Font dëshiron që Messi, kontrata e të cilit mbaron në verë, të jetë pjesë e një “projekti fitues” për “përtej ditëve që ai është në fushë”.

“Ajo që i duhet Messit në mënyrë që të qëndrojë në klub është një projekt konkurrues”, tha Font.

“Ai dëshiron të fitojë – padyshim që mungesa e një projekti në kohët e fundit ka ndikuar në mënyrën se si garojmë.

“Për ne, marrëdhënia  midis Barcës dhe Messit është shumë strategjike. Ai ka qenë në klub që kur ishte 13 vjeç dhe ne besojmë se kjo marrëdhënie duhet të shkojë edhe përtej ditëve që ai është në fushë.

“Sa herë që Pep Guardiola flet për këtë, ai e thotë atë shumë qartë se ai beson se Messi duhet të qëndrojë në Barça dhe se ai është një njeri me një klub i Barçës. Ai dëshiron që ai të përfundojë karrierën e tij në FC Barcelona.

“Ne e dimë që kjo është një mundësi sepse ai tha se dëshironte të largohej verën e kaluar, por ne shpresojmë. Zgjedhjet po vijnë për 60 ditë dhe ne do të kemi një bord të ri dhe një president të ri dhe një projekt të ri. ”

Zgjedhjet presidenciale të Barcelonës tani do të zhvillohen në 24 janar 2021.

(Kosova Sot Online)