Pas vdekjes se Maradonës, reagon Lionel Messi: Ai është i pavdekshëm

  • A.P /
  • 25 nëntor 2020 - 19:59
Pas vdekjes se Maradonës, reagon Lionel Messi: Ai është i pavdekshëm

Nëse Diego Maradona konsiderohet legjendë që frymëzoi qindra futbollistë në karrierën e tij, një magjistar tjetër i topit nga Argjentina jeton ende dhe ai quhet Lionel Messi

I cilësuar si jashtëtokësore dhe legjendë e gjallë, Lionel Messi ka reaguar pas vdekjes se Maradonës në rrjetet sociale.

“Një ditë e mërzitshme për të gjithë Argjentinën dhe futbollin. Ai u largua por do të jetë ende këtu me ne, sepse Dego është i pavdekshëm”, ka shkruar Messi në Facebook.

“I kam përbledhur të gjitha momente e mira që kisha më të dhe dëshiroj që t’i shprehu ngushëllime të gjithë familjes së tij dhe shokëve. RIP”, ka shkruar Messi.

(Kosova Sot Online)