City mund Olympiacosin dhe kualifikohet në 1/8 e finales se Ligës së Kampionëve

  • A.P /
  • 25 nëntor 2020 - 21:09
City mund Olympiacosin dhe kualifikohet në 1/8 e finales se Ligës së Kampionëve

Manchester City ka shënuar fitoren e katërt sonte në Ligën e Kampioneve duke u kualifikuar për në fazën tjetër të garës më të madhe të futbollit në botë. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Phil Phoden në pjesën e parë

Manchester City e ka mposhtur me rezultat 0-1 Olympiacosin sonte në Athinë të Greqisë, duke arritur kështu fazën e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve.

Djemtë e Pep Guardiolës e nisën mirë këtë takim dhe arritën të goli i epërsisë në minutën e 35, ku shënoi i riu anglez Phil Foden.


(Kosova Sot Online)