Komplikohen gjërat për Milanin në Europa Ligë, barazon në Lille

  • A.P /
  • 26 nëntor 2020 - 21:37
Komplikohen gjërat për Milanin në Europa Ligë, barazon në Lille

Milan e kishte nisur mirë aventurën në Europa Ligë dhe kishte fituar dy ndeshjet e para. Por në dy ndeshjet e fundit, të zhvilluara gjatë muajit nëntor, Milan ka humbur në njërën dhe në tjetrën ka barazuar kundër Lille

AC Milan ka barazuar me rezultat 1-1 sonte në stadiumin Pierre-Mauroy në Lille të Francës, duke komplikuar kështu kalimin tutje në Europa Ligë.

Pjesa e parë ishte shumë më e mirë për francezët të cilët patën disa shanse të mira për të shënuar.

Megjithatë në këtë pjesë nuk pat gola.

Në pjesën e dytë, Milan e filloi shumë mirë për të shënuar gol qysh në fillim të saj me anë të Sami Castillejo në minutën e 46-të.

(Kosova Sot Online)