Paris kërkon t’i rikthehet fitoreve në Ligue 1

  • A.P /
  • 28 nëntor 2020 - 20:32
Paris kërkon t’i rikthehet fitoreve në Ligue 1

Paris Saint Germain kërkon që të rikthehet të fitorja pas humbjes 3-2 javën e kaluar në Ligue 1

Djemtë e Thomas Tuchel presin sonte në Parc des Princes skuadrën e Bordaux. Ata do të synojnë që të rikthehen të fitorja pas humbjes 3-2 javën e kaluar në Ligue 1.

Për këtë, Tuchel edhe sot ka startuar me një treshe të frikshme përpara ku kanë startuar treshja sulmuese Neymar, Mbappe dhe Moise Kean.

Paris Saint-Germain humbi javën e kaluar nga Monaco, edhe pse në fillim të takimit kishte epërsinë prej 0-2 por në fund ata u mposhtën me rezultat 3-2.

(Kosova Sot Online)