Porto-Manchester City, dueli për vendin e parë në Grupin C

  • A.P /
  • 01 dhjetor 2020 - 20:14
Porto-Manchester City, dueli për vendin e parë në Grupin C

Porto e pret sonte në shtëpi skuadrën nënkampion të Anglisë, Manchester City

Të dy skuadrat janë të shortuara në Grupin C dhe tashmë Manchester City e ka siguruar kalimin në 1/8-ës së finales se Ligës së Kampionëve.

Portos në anën tjetër i duhet një barazim për të kaluar tutje pasi që ka 9 pikë, gjashtë më shumë se Olympiakos që është në vendin e tretë.

Në rast të fitores se Portos me dy gola epërsi dhe pa pranuar gol do të bënte që portugezët të dilnin në vendin e parë të grupit. 

(Kosova Sot Online)