Rivaldo: “Ndoshta Neymar e di se PSG ka nisur bisedimet me Messin”

  • S.A /
  • 04 dhjetor 2020 - 15:13
Rivaldo: “Ndoshta Neymar e di se PSG ka nisur bisedimet me Messin”

Legjenda Braziliane nuk është i befasuar që një ish-bashkëlojtar i Messit kërkon që të luajë sërish me të. Sipas tij, Neymar mund të jetë duke shfaqur një dëshirë për t’u ribashkuar me Lionel Messi sepse ai “tashmë e di që Paris Saint-Germain kanë filluar bisedimet.

Spekulimet vazhdojnë për të ardhmen e gjashtë herë fituesit të Topit të Artë.

Duke u përpjekur të largohet gjatë verës dhe më pas iu bllokua nga ish-presidenti i klubit të Barçës, Messi është zotuar të respektojë vitin e fundit të kontratës së tij në Barçës.

Asnjë zgjatje nuk është rënë dakord, megjithatë, dhe ai mund të hyjë në bisedime me klubet e interesuara nga janari.

Neymar, i cili ishte katër vite së bashku me Messin në Barça ka kërkuar që ish-shokun e tij të skuadrës, t’i bashkohet me të në “Parkun e Princave.”

Rivaldo beson se një ëndërr e mbajtur nga shoku i tij brazilian shpejt mund të bëhet një realitet, me mundësinë që PSG-në gjithashtu mund të bindë fituesin e Kupës së Botës, Kylian Mbappe të qëndrojë edhe një sezon.

“Pas ndeshjes kundër Manchester United, Neymar tha se ai do të donte të bënte partner me Lionel Messin përsëri dhe foli mbi mundësinë që kjo të ndodhte sezonin e ardhshëm”, u deklarua Rivaldo.

“Ata janë miq dhe bisedojnë shumë. Duke ditur për skadimin e kontratës së Messit me Barcelonën, besoj se ylli brazilian mund të bëjë presion në klubin e tij për të nënshkruar me Leon sezonin e ardhshëm”.

“Messi do të jetë i lirë të negociojë me një klub tjetër nga janari, kështu që është e mundur që ai të transferohet në Francë”.

“Messi duket se po kërkon një aventurë të re në karrierën e tij dhe PSG është i vetëdijshëm se ata nuk do të kenë nevojë t’i paguajnë asgjë Barcelonës për ta marrë atë. Klubi francez mund të jetë duke përgatitur një lëvizje për të nënshkruar me yllin argjentinas për partner me Neymar”, vazhdoi ai.

“Do të ishte mirë t’i shohim ata përsëri duke luajtur së bashku dhe nuk mendoj se komentet e Neymar ishin një aksident. Ndoshta ai tashmë e di që PSG po flet me Messin”.

Sias raporteve, Kylian Mbappe dëshiron të largohet nga PSG për Real Madrid, por me këtë shans të ri për të luajtur së bashku me Messi dhe Neymar, francezi mund të rishikojë dhe të preferojë të qëndrojë në Paris.

“Nëse PSG arrin të bashkojë të tre sezonin e ardhshëm, ata do të kishin një treshe fantastike se siguria do ta bëjë PSG një pretendent kryesor në të gjitha garat”, shtoi RIvaldo.

Barça nuk ka hequr dorë nga shpresat për të rinovuar me Messin, por çdo gjë do të dihet pas zgjedhjeve presidenciale të klubit, të cilat do të mbahen më 24 janar, duke e ditur edhe emrin e Presidentit të ri të klubit. 

(Kosova Sot Online )