Erikseni bindi Gomezin, e sjell në Inter

  • S.A /
  • 16 dhjetor 2020 - 11:43
Erikseni  bindi  Gomezin, e sjell në Inter

Nëse Papu Gomez largohet nga Atalanta, ai mund të përfundojnë te Interi apo Milani, duke qenë të dy klubet kanë shprehur interesim për të, por Christian Eriksen mund të jetë çelësi për ta dërguar atë në Inter.

Mospajtimet e Gomezit me trajnerin Gian Piero Gasperini nuk janë zgjidhur edhe pas një takimi midis kapitenit, trajnerit dhe Presidentit Antonio Perscassi.

Ai i qetësoi gjërat mjaftueshëm saqë është e mundur që Papu do të fillojë ndeshjen kundër Juventusit në Torino, por problemet afatgjata ngelin.

Pavarësisht se klubet e MLS-së dhe Katarit po i ofrojnë pagë të majme, Gomezi duket se është i përkushtuar të qëndrojë afër vendit ku ai ka bërë shtëpinë e tij në Bergamo.

Milani ka shfaqur interesim, por gazeta italiane “Corriere della Sera” ka dalë me një hipotezë interesante.

Gazeta pretendon se Interi është favoriti, veçanërisht pasi ata do t’ia ofronin Eriksen Atalantas në këmbim për argjentinasin.

Mund të jetë madje një shkëmbim gjashtë mujore, me shpresën që të dy problemet e tyre mund të zgjidhen deri në verë.

Erikseni nuk po ka hapësirë në skuadrën e Antonio Contes dhe nuk po mund të përshtatet me sistemin e lojës së tij.

Nga ana tjetër, Gasperini përdor një trequartist për të ushqyer sulmuesit në sistemin e tij dhe danezi do të përshtatej mirë atje.

Një çështje tjetër që mban këtë shkëmbim do të ishte 7.5 milionë euro e Eriksen për sezon plus paga bonus, përtej pagave të zakonshme të Atalanta.

(Kosova Sot Online )