“Ariu shqiptar” e shpartallon kundërshtarin dhe e detyron gjyqtarin të ndërpresë gjithçka!

  • S.A /
  • 19 December 2020 - 11:24
“Ariu shqiptar” e shpartallon kundërshtarin dhe e detyron gjyqtarin të ndërpresë gjithçka!

Reshat Mati ka zhvilluar një përballje interesante boksi gjatë mbrëmjes së djeshme.

Boksieri i njohur shqiptar është përballur me afrikanin, Dennis Okoth.

Mati i njohur ndryshe si “Ariu shqiptar” e ka nokautuar Okothin pas gjashtë rundesh.

Përballja e djeshme i kishte tetë runde, por vetëm pas gjashtë rundesh, Mati arriti fitoren.

Në videon e mëposhtme, mund ta shikoni momentin kur Mati e nokauton kundërshtarin, derisa shihet edhe ndërhyrja e gjyqtarit për ta ndaluar atë.

Ndryshe, rekorde i Matit është nëntë fitore dhe asnjë humbje.

 

https://twitter.com/i/status/1340065905070514180

(Kosova Sot Online )