S’ka qetësi te Tottenhami, Mourinho nuk e kursen Dele Allin

  • S.A /
  • 25 dhjetor 2020 - 10:27
S’ka qetësi te Tottenhami, Mourinho nuk e kursen Dele Allin

Largimi është zgjidhja më e mirë për Dele Alli.

José Mourinho, trajneri i Tottenhamit, nuk e ka kursyer Dele Allin për gabimin që bëri në ndeshjen e Kupës Carabao kundër Stoke City, ndeshje të cilën Spurs e fituan 3-1.

“Jam i zemëruar, një lojtar në rolin e tij duhet të krijojë shanse dhe të ndihmojë ekipi të qëndrojë së bashku, të mos krijojë probleme për shokët e tij të skuadrës. Ne i dhamë Stoke City një kundërsulm kur nuk ishim të pozicionuar mirë në fushë dhe ata për momentin na barazuan pikërisht kur kishim kontroll të plotë të ndeshjes. Po, unë jam i zemëruar”, tha “Special One”.

Ky është një tjetër konfirmim se si marrëdhënia midis Mou dhe Alli tani është në fundin e saj dhe në afatin kalimtar të verës ata mund t’i ndajnë rrugët.

24 vjeçari ka bërë 11 paraqitje këtë edicion, ka arritur të shënojë dy gola.

(Kosova Sot Online )