Amir Rrahmani starton nga minuta e parë kundër Empolit, formacionet

  • G.G /
  • 13 janar 2021 - 17:07
Amir Rrahmani starton nga minuta e parë kundër Empolit, formacionet

Mbrojtësi i Kombëtares se Kosovës, Amir Rrahmani ka startuar përsëri për Napolit

Gjatë vikendit, Rrahmani kishte startuar por ai u largua nga loja në pjesën e dytë pasi që kishte bërë një gabim të tmerrshëm në ndeshjen kundër Udineses, gabim që bëri që skuadra kundërshtare ta barazojë rezultatin.

Shumë thanë që Gattuso nuk do të startojë sonte me Rrahmanin por ai ka startuar sot nga minuta e parë dhe për partner në mbrojtje do ta këtë Koulibalyn, në ndeshje e kupës që Napoli e luan si vendas kundër Empolit.

Përpos Rrahmanit për Napolin ka startuar në sulm sot Petegna dhe Lozano.

Fituesi i kësaj ndeshje do të kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë. 

Formacionet zyrtare:

Napoli

Empoli: Pas pak  

Ndeshja fillon në ora 17:45

(Kosova Sot Online)