Vazhdon ‘lufta’ mes Neymarit dhe Gonzalezit – Braziliani e thumbon pas triumfit, spanjolli e quan plehër

  • S.A /
  • 14 janar 2021 - 09:12
Vazhdon ‘lufta’ mes Neymarit dhe Gonzalezit – Braziliani e thumbon pas triumfit, spanjolli e quan plehër

Grindja midis mbrojtësit të Marseille, Alvaro Gonzalez, dhe sulmuesit të PSG Neymar vazhdoi të mërkurën, me spanjollin që e quajti ‘plehër’ brazilianin pasi ekipet u ndeshën në Trophee des Champions.

Trajneri i ri i PSG-së, Mauricio Pochettino, fitoi trofeun e tij të parë me klubin, me Mauro Icardi dhe Neymar që shënuan për parisienët dhe Dimitri Payet që shënoi një ngushëllim të vonshëm për Marseillen në ndeshjen që u mbyll 2-1. Neymar dhe Gonzalez kanë një histori që buron nga një incident në një ndeshje në muajin shtator, në të cilin Neymar u përjashtua për një shuplakë ndaj Gonzalez në pjesën e pasme të kokës.Pas lojës, Neymar akuzoi spanjollin për bërjen e komenteve raciste ndaj tij, duke thënë në Twitter pas lojës: “Keqardhja ime e vetme nuk është goditja e këtij gomari në fytyrë”.

Gonzalez, ndërkohë, mohoi pretendimet e Neymar, duke thënë se ai kishte nevojë “të mësonte se si ta humbte dhe ta pranonte atë në fushë”.Pas një hetimi, federata franceze njoftoi se as Neymar dhe as Gonzalez nuk do të përballen me ndonjë dënim shtesë për incidentin.Të dy lojtarët do të përplaseshin përsëri në fushë mbrëmë (e mërkurë), me Gonzalez që bëri faull ndaj Neymar disa herë, përfshirë një incident në të cilin ai vuri duart në fytyrën e brazilianit.

Pas ndeshjes, Neymar shfrytëzoi rastin për bërë një thumbim ndaj Gonzalez në Twitter, duke postuar një fotografi drejtuar mbrojtësit.

(Kosova Sot Online )