Bruno Fernandes, më i miri i muajit dhjetor në Premierligë

  • S.A /
  • 15 janar 2021 - 12:13
Bruno Fernandes, më i miri i muajit dhjetor në Premierligë

Mesfushori i Manchester Unitedit, Bruno Fernandes është shpallur futbollisti i muajit dhjetor në Premierligë.

Ylli i Manchesterit e ka fituar për të katërtën herë çmimin e lojtarit më të mirë të muajit.

Ai ka realizuar 15 gola dhe tetë asistime në 23 ndeshjet e tij në Premierligë dhe Champions League me Manchester Unitedin.

Me paraqitjet e tij, Bruno Fernandes ka ndihmuar “Djajtë e Kuq” që të prijnë në Premierligë, me tri pikë para Liverpoolit. 

(Kosova Sot Online )