Bota e futbollit sot do të jetë me sytë kah derbi i madh anglez

  • A.P /
  • 17 janar 2021 - 13:06
Bota e futbollit sot do të jetë me sytë kah derbi i madh anglez

Bota e futbollit sot do të jetë me sytë kah derbi i madh anglez mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit. Ndeshja do të fillojë nga ora 17:30.

Derbi bëhet edhe më i zjarrtë pasi të dy ekipet janë në garë për titullin e kampionit.

Mediat angleze tashmë kanë treguar formacionet e mundshme të kësaj sfide.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Fabinho, Robertson, Henderson; Thiago, Wijnaldum;Salah, Firmino, Mane

Manchester United: de Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Bailly, Shaw, McTominay, Pogba, Fernandes, Rashford, Cavani

(Kosova Sot Online)