Revolucioni te Barcelona, 13 futbollistë kërkojnë trofeun e parë me katalunasit

  • A.P /
  • 17 janar 2021 - 14:58
Revolucioni te Barcelona, 13 futbollistë kërkojnë trofeun e parë me katalunasit

Sonte me fillim nga ora 21:00 Barcelona do të përballet me Athletic Bilbaon në finalen e Superkupës së Spanjës.

Fituesi do ta fitojë trofeun e këtij edicioni, kurse shumë lojtarë të Barcelonës do të mund ta fitonin trofeun e parë me klubin katalunas.

Gjithsej 13 lojtarë të Barçës sonte kanë mundësinë të fitojnë trofeun e parë me klubin katalanas.

Neto, Dest, Araujo, Mingueza, Junior, De Jong, Pjanic, Pedri, Matheus, Griezmann, Trincao, Braithwaite dhe Fati (i dëmtuar) kanë mundësinë e artë sonte për ta nisur mbarë këtë sezon.

Kjo tregon edhe për ndryshimet e mëdha që po ndodhin në klub. Vitin e kaluar, Barcelona e kaloi pa e fituar asnjë trofe të vetëm.

Për të arritur në finale, Barcelona e mposhti Real Sociedadin vetëm pas ekzekutimit të penalltive, kurse Athletic Bilbao fitoi 2:1 ndaj Real Madridit.

(Kosova Sot Online)