Transformimi i Fernando Torresit shokon të gjithë – muskuj tejet të formësuar dhe një pamje tërësish tjetër

  • S.A /
  • 20 janar 2021 - 11:11
Transformimi i Fernando Torresit shokon të gjithë – muskuj tejet të formësuar dhe një pamje tërësish tjetër

Ish-ylli i Atletico Madridi, Liverpooli dhe Chelseat ka shokuar të gjithë me paraqitjen e tij të parë që disa kohë në rrjetet sociale.

Legjenda spanjolle jo vetëm që mungoi në paraqitjet e tij në publik, por ai tani ka befasuar të gjithë me fizikun e tij. 36-vjeçari kishte një fizik jo edhe aq të theksuar, mirëpo tani në një reklamë që ka realizuar, ai është shfaqur një person tejet muskuloz.

Torres shënoi 121 gola në 350 ndeshje për Los Rojiblancos në dy periudha të ndryshme në kryeqytetin spanjoll dhe është një legjendë e klubit te Atleticos.

Ai fitoi titullin në ligë të dytë me klubin në vitin 2002 dhe titullin Ligës së Evropës 16 vjet më vonë, megjithëse roli i tij më i suksesshëm për sa i përket trofeve ishte me Chelsean – me të cilin ai fitoi tituj të Ligës së Kampionëve, Ligën e Evropës dhe FA Cup.

Magjia e tij më e frytshme e karrierës së tij erdhi në Liverpoolin – 81 gola në tre sezone e gjysmë – ndërsa ai shënoi 38 gola në 110 ndeshje për Spanjën, për të cilën fitoi dy Kampionate Evropiane në 2008 dhe 2012, së bashku me Kupën e Botës në vitin 2010.

(Kosova Sot Online )