Bayern synon fitore kundër Augsburgut për ta përforcuar kreun

  • A.P /
  • 20 janar 2021 - 19:40
Bayern synon fitore kundër Augsburgut për ta përforcuar kreun

Bayern Munchen ka udhëtuar sonte në Augsburg për të luajtur ndeshjen e xhiros së 17-të të Bundesligës gjermane

Bayerni humbi në ndeshjen e parë të dimrit kundër Borussia Monchengladbach por arriti fitore të ngushtë kundër Freiburgut në shtëpi.

Sonte ata do të përballen me Augsburgun dhe për këtë trajneri Hansi Flick ka startuar me ekipin e tij më të mirë që ka në dispozicion.

Coman, Gnabry, Muller dhe Lewandowski kanë startuar sot për Bayernin.

Bayern pas 16 xhirove ka 36 pikë dhe është në vendin e parë me dy pikë më shumë se Bayer Leverkusen që është në vendin e dytë por me një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Augsburg është në vendin e 12-të me 19 pikë. 

(Kosova Sot Online)