Atletico Madrid udhëton në Eibar, synon fitore për ta përforcuar kreun e tabelës

  • A.P /
  • 21 janar 2021 - 20:35
Atletico Madrid udhëton në Eibar, synon fitore për ta përforcuar kreun e tabelës

Atletico Madrid luan sonte në Eibar derisa synon që të fitojë për të thelluar diferencën me Real Madridin që është në vendin e dytë

Atletico pas 16 xhirove të luajtura ka tubuar 41 pikë, katër më shumë se Real Madridi që ka dy ndeshje më shumë të zhvilluara.

Në anën tjetër, Eibar është në vendin e 15 dhe po lufton për të mbetur në La Liga.

Për Atleticon sonte nga minuta e parë ka startuar Correa dhe Luis Suarez. 

(Kosova Sot Online)