Portieri shënon gol nga porta në portë, thyen rekordin botëror Guinness

  • S.A /
  • 22 janar 2021 - 10:38
Portieri shënon gol nga porta në portë, thyen rekordin botëror Guinness

Goli i portierit Tom King ka thyer rekordin botëror të Guinness si goli me distancën më të largët i realizuar ndonjëherë. Portieri i Newport Countyt, Tom King realizoi golin nga 96 metra, nga porta e tij, duke e dërguar golin në portën kundërshtare gjatë ndeshjes së ligës së dytë të së mërkurës kundër Cheltenham Town.

“Jam absolutisht i lumtur sepse nuk është diçka që vendosa ta bëj qëllimisht. Jam i sigurt që do të jetë gjëja për të cilën do të flitet për një kohë të gjatë, kështu që jam krenar dhe i sigurt që edhe familja ime do të ndihet krenare gjithashtu” – u shpreh portieri Tom King.

(Kosova Sot Online )