Goli mahnitës i Florent Muslijajt nga gjuajta e lirë

  • A.P /
  • 24 janar 2021 - 17:28
Goli mahnitës i Florent Muslijajt nga gjuajta e lirë

Florent Muslija ka lënë mbresa në Bundesliga 2 të dielën, duke i ndihmuar skuadrës së vet Hannover ta triumfojë 5:2 kundër Nurbergut me një gol dhe një asist.

Përfaqësuesi i Kombëtares së Kosovës Muslija u fut në lojë nga stoli në 25 minutat e fundit për ta shënuar golin e katërt të Hannoverit dhe për ta krijuar të pestin në stadiumin Max-Morlock.

Ai shënoi gol në minutën e 72-të, shtatë minuta pasi u fut në lojë dhe pastaj asistoi për Patrick Twumasi, i cili e vulosi fitoren e Hannoverit në minutën e 86-të.

(Kosova Sot Online)