Bora e madhe ndërpret ndeshjen mes Besës dhe Vëllaznimit

  • E.K /
  • 26 janar 2021 - 14:59
Bora e madhe ndërpret ndeshjen mes Besës dhe Vëllaznimit

Ndeshja miqësore e fazës parapërgatitore mes Vëllaznimit dhe Besës është ndërprerë për shkak të reshjeve të mëdha të borës.

KF Vëllaznimi njoftoi se ndeshja u ndërpre në minutën e 25-të kur rezultati ishte ende 0:0.

Ndërprerja e ndeshjes u bë me kërkesë të trajnerit të Besës, ndërsa lojtarët e Vëllaznimit po vazhdojnë stërvitjen aty, përkundër kushteve aspak të përshtatshme.

Paraprakisht, kjo ndeshje ishte planifikuar të zhvillohej në Pejë, por më pas u zhvendos në SHkugëz të Gjakovës.

(Kosova Sot Online)